SONDA : Do jakiego Operatora przeniósłbyś numer?
Play
Orange
T-Mobile
Plus GSM

Zamieszanie w segmencie prepaid

Dodano: 01.07.2016

 

Obowiązek rejestrowania numerów prepaid

Pod koniec czerwca br. została opublikowana ustawa o działaniach antyterrorystycznych. Ustawa ta określa zasady prowadzenia działań antyterrorystycznych oraz zasady współpracy między właściwymi organami. Wprowadza ona również istotne zmiany do ustawy ,,Prawo Telekomunikacyjne”. Zmiany te przewidują, że obecni użytkownicy telefonów na kartę muszą zarejestrować swoje numery do 1 lutego 2017 r. Jeśli tego nie zrobią ich karty będą musiały być wyłączone. Osoby planujące zakup nowej karty prepaid już od lipca 2016 będą musieli okazać dokument tożsamości w punkcie sprzedaży. W przypadku obcokrajowców dokumentem tożsamości jest paszport lub karta pobytu.

Jak zarejestrować numer prepaid

Ustawa nie wymusza jednak osobistego stawiennictwa w salonie sprzedaży operatora. Istnieje możliwość przekazania danych użytkownika i ich potwierdzenia drogą elektroniczną przy wykorzystaniu:

a) logowania się do systemu banku krajowego,

b) kwalifikowanego podpisu elektronicznego ,

c) logowania się do systemu teleinformatycznego operatora (serwisu internetowego), jeżeli dane użytkownika zostały już zweryfikowane w związku z inną umową,

d) podpisu ePUAP

 

Potwierdzenia danych użytkownika operator może dokonać również za pośrednictwem osoby trzeciej działającej w imieniu tego operatora jak np. dystrybutorzy usług telefonii komórkowej, kioski sprzedające karty itp.

Najpierw przenieś potem zarejestruj

Tak wiec z zapisów ustawy nie wynika konieczność osobistego odwiedzenia Salonu Sprzedaży operatora. Przewidywania odnośnie prawdopodobnych zatorów w Salonach Sprzedaży mogą być zatem nieuzasadnione. Część operatorów podkręca gorącą atmosferę wokół obowiązkowej rejestracji i próbuje już teraz przyciągnąć użytkowników do salonów sprzedaży, kusząc ich atrakcyjnymi promocjami. Operatorzy doszli do wniosku, że użytkownik zarejestrowany to klient, który jest mocniej związany z operatorem i nie będzie w przyszłości przenosił numeru do innej sieci. Ponadto jeśli klient i tak musi przyjść do Salonu Sprzedaży w celu potwierdzenia danych to dlaczego przy okazji nie przenieść mu numeru do swojej sieci. Obowiązek zarejestrowania numeru wymusi na większości użytkownikach wizytę w Salonie Sprzedaży i będzie jednocześnie okazją do zmiany operatora. Dlatego też szybko powstały specjalne promocje dedykowane użytkownikom usług na kartę. Promocje te za sam fakt zarejestrowania numeru oferują spore korzyści. Jak dotychczas największe korzyści dostaniemy chyba w sieci Play

Rejestrowanie numeru w Play

Za zarejestrowanie numeru w Play możemy otrzymać spory bonus w postaci dodatkowego zasilenia naszego konta kwotą 100zł i pakietem internetowym 10 GB. Użytkownicy z większy stażem otrzymują więcej. Na przykład za staż dłuższy niż 4 lata można otrzymać nawet 500 zł. Promocja ruszyła od 6 czerwca jeszcze przed wejściem w życie ustawy antyterrorystycznej. Bonus przyznawany jest na okres 30 dni i jest księgowany na koncie promocyjnym. Wtajemniczeni użytkownicy Play na kartę wiedzą jednak jak przedłużyć ważność otrzymanych środków (promocyjne doładowania przez FB lub przez stronę Play).

Rejestrowanie w Orange i nju mobile

Sieci Orange i nju mobile rozpoczęły promocyjną akcję rejestracji kart prepaid od dnia 16 czerwca. Za rejestrację numeru w Salonie operatora otrzymamy całkiem spory bonus. Promocja występuje pod nazwą marketingową ,, Bonus za rejestrację numeru". Tym bonusem jest pakiet danych 10 GB i 1000 minut połączeń do wszystkich sieci (komórkowych i stacjonarnych). Oba bonusy są niestety ważne tylko przez 30 dni. Aktywacji dokonujemy poprzez wysłanie SMS-a o treści BONUS na numer 80028 w ciągu 60 dni od chwili zarejestrowania numeru. Takie same bonusy otrzymują zarówno klienci Orange, jak i nju mobile. Rejestracji numeru na kartę można dokonać w każdym Salonie Orange oraz wybranych punktach. Promocja kończy się 18 sierpnia 2016r. Na stronie https://www.zarejestrujnumer.pl/ znajduje się formularz, który możemy sami wypełnić, wydrukować, podpisać i następnie zanieść do Salonu Orange.

 

Podsumowanie

Jak zatem widać niektórzy operatorzy szybko potrafili wykorzystać obowiązek rejestracji numerów prepaid do ustanowienia nowego frontu rywalizacji. Oferowane obecnie korzyści są dość duże ilościowo ale posiadają krótkie okresy wykorzystania. Większość klientów prawdopodobnie nie będzie w stanie wykorzystać w 100% przyznanych  bonusów. Jak na razie operatorzy zapraszają użytkowników do Salonów Sprzedaży. Wydaje się jednak, że przekazanie i potwierdzenie danych drogą elektroniczną będzie bardziej popularne zwłaszcza wśród ludzi młodych. Operatorzy nie powinni zapominać o różnych formach rejestracji numeru, dopuszczonych przez nową ustawę. Zarejestrowanie wszystkich (ponad 20 mln) istniejących numerów prepaid w Salonach Sprzedaży może okazać się zadaniem trudnym do wykonania.

 

 
    Jeśli informacja na stronie była przydatna - Poleć nas na Facebooku

 

Autor: Krzysztof Nieścioruk
Źródło: www
Zobacz więcej nowości

więcej
więcej
© Przeniesieniegsm.pl Wszelkie prawa zastrzeżone 2011